Greenwayfood

by Petr Klíma

Kroužek- mrkvovo-jablečné muffiny

Kroužek- mrkvovo-jablečné muffiny

Na další lekci vaření jsme se už sešli v plné sestavě, přidaly se poslední děti, které minule chyběly, a musím říct že, kuchyně je opět solidně zaplněna, nyní kroužek čítá osmnáct členů. Připravil jsem si pro děti tentokrát recept sladký, to je vždy děti ocení, protože každé dítě si rádo dá něco sladkého na zub.

Muffiny, to byl úkol tohoto dne a nebyly to ledajaké muffiny. Součástí receptu byla mrkev, jablko, celozrnná špaldová mouka a řada dalších neobvyklých surovin. Podrobný recept přikládám zde.

Mimo to si děti mohly osvojit jednu zajímavou dovednost, použít velice výkonný vysokootáčkový mixéKitchenAid, který stejně jako hnětače, máme na kroužek dlouhodobě zapůjčeny od výhradního prodejce v ČR MagnumhomePrávě v tomto mixeru se rozmixovala hmota, kterou se zalila mouka s kypřícím práškem, a děti se mohly pustit do plnění barevných košíčků. Pak už jen následovalo čekání na to, kdy budou muffiny dozlatova upečené. Vypadá to komplikovaně, ale recept je velice jednoduchý a navíc jsou muffiny velice a chutné a zdravé, už jen třeba proto, že v sobě nemají žádný cukr.

     

 

Dovednosti

Zveřejněno

13.10.2023

Share This