Greenwayfood

by Petr Klíma

Legendární Pragerův cider v nových obalech

Legendární Pragerův cider v nových obalech
V tomto týdnu, přesně ve čtvrtek podvečer byli poprvé oficiálně představeny nové obaly produktů F.H PRAGER. Vše se odehrálo v podnikové prodejně na Jugoslávských Partyzánů v pražských Dejvicích. Jelikož můj blog a tato lokální firma poslední dobou víc a víc spolupracujeme, nemohl jsem u toho chybět i já. Mým úkolem tentokrát bylo vymyslet párování jídla s pitivem které nabízejí a taktéž poskytnou drobné občerstvení pro všechny zúčastněné.

 

DSC_2227 DSC_2220

DSC_2255

Sešli se zde novináři, celý realizační tým F.H Prager ale také tvůrci designu obalů a webu ze studia Breisky. Jednatel společnosti Ondřej Frunc představil všechny co se na změnách podíleli, vysvětlil proč ke změně obalů došlo, co na obalech můžete najít ale také jaké produkty od nich ještě můžeme očekávat.

DSC_2230     DSC_2217

DSC_2211     DSC_2248

K jídlu jsem tentokrát zvolil malé bruschetty s třemi druhy pomazánek. Mimo klasického arabského hummusu  jsem představil osvědčenou pomazánku z pečené řepy s pomerančem ale také zbrusu novou věc, čím byla veganská paštika z uzeného tempehu a sušených rajčat.
Vše doplněné čerstvou a pečenou středomořskou zeleninou. K zobání zde byli pikantní exotické směsi, tortilli nebo grahamové tyčinky 🙂 .

DSC_2181      DSC_2179

Kromě nových obalů zde bylo možné ochutnat zbrusu nový cider MED, který poslední dobou sklízí velkou chválu. Tzv. „panenský“ med, který F.H Prager používají pochází od včelaře Jirky Smolíka z předhůří Českého lesa, který se samozřejmě akce také zúčasnil. Včelaření má v jeho rodině více jak stoletou tradici. K ochutnání přinesl malé vzorky výborného medu, jenž na západě Čech vyrábí. Přímo v Honezovicích, kde se včelařská farma nachází takto funguje už několik let. Vyrábí zde prvotřídní a velice kvalitní med, který dělá právě tento cider tak dobrý. Med neobsahuje žádná residua (zbytky) léčiv, a to ho vlastně dělá ojedinělým a velice kvalitním. Sám Jirka říkal, že se léta živil kuchařinou, potom obchodem ale včelařství měl stále v krvi tak se k němu vrátil. Na každou otázku pohotově odpověděl, prostě šlo vidět že ví co dělá. Již brzy budete mít možnost koupit jeho med v prodejně F.H Prager.

Více na FB profilu Včelařství Jiří Smolík

foto 7

foto 2-2 Vcely na panenskem plastu

Panensky plast-2

Panensky med

Sám jsem si sklenici medu z této akce odnes a opravdu chutná skvěle. Takový kvalitní med má u nás v kuchyni určitě své místo, naše Ju… med miluje, na chleba, v čaji nebo do snídaňové kaše, byla moc ráda za takový dárek.

DSC_2376 DSC_2378

Něco více o jablářství F. H. Prager:

tato firmy vyrábí legendární Pragerův cider a přírodní limonády Pragomošt . Jejich hlavní surovinou jsou jablka pocházející především z moštárny Hostětín v Bílých Karpatech nebo bio moštárny ekologického sdružení Veronika.

DSC_2196

 Produkce je co nejvíce lokální,  bez umělých sladidel, barviv a konzervantů. Nápoje jsou inspirovány především britskými domácími cidery a španělskou sidrou, ale jak říká Ondřej nechtěli by někoho kopírovat a mají vlastní vizi jak má cider chutnat. Větší cider story najdte ZDE.

DSC_2256    DSC_2249     DSC_2246        DSC_2191      DSC_2186

DSC_2189

Navštivte tedy tuto příjemně situovanou prodejničku na Jugoších kde se vám bude věnovat sympatická provozní Bára, natočí vám cider přímo z pípy nebo vám poradí jaký nápoj si zvolit.

Vložit komentář

Dovednosti

Zveřejněno

20.3.2016

Share This