Greenwayfood

by Petr Klíma

Výtečné bio kombuchy LONG LIFE BIOTEA

,
Výtečné bio kombuchy            LONG LIFE BIOTEA

Abych pravdu řekl, tak moc nepiji slazené nápoje, někdy však udělám výjimku a koupím si ochucenou kombuchu. Nedávno se mi dostal do rukou balík půl litrových lahví kombuchy Long life biotea od Kombucha market k vyzkoušení. Tato kombucha je produkovaná v České republice v bio kvalitě, vyráběná z vybraných plzeňských vod, odkud proudí do celého světa. Produkce přichází z více jak s šesti příchutěmi, s heřmánkem, broskví, citronem, citrón-limeta, z bílého čaje, ale i velice zajímavou kávou což jsem ještě zatím neviděl, já ji moc na chut nepřišel, ale mojí ženě která kávu běžně pije chutnala.

                                                            

A co vlastně kombucha je?  Kombucha je mateční ,,houba“ která slouží právě k výrobě nápoje pomocí fermentace. Další důležitou složkou nápoje bývá čaj (černý, bílý, zelený atd), který dává nápoji charakteristickou  příchuť. Nakonec v nápoji  nesmí chybět cukr, který celý proces kvašení startuje a proto je vlastně nemožné tento nápoj neslazený sehnat. Kombuchu lze samozřejmě i vyrobit doma, každopádně koupení láhve je jednodušší a máte také možnost vyzkoušet různé příchutě, které jsou velice nápadité, ale hlavně osvěžující. Kombucha je velice zdravá a proto se také na etiketě nápoje označuje jako nápoj obsahující probatika či prebiotika, tak podobně jako třeba v jogurtu. Pravidelným užíváním kombuchy zvýšíte svoji imunitu, také snížit náklonnost k některým nemocím jako je hypertenze, vysokému cholesterolu, či přispěje k vitalitě či lepšímu spánku, záleží na určité příchuti.

Kombucha je skvělým osvěžením v letních dnech, vždy je dobré, podávat chlazené. Každopádně se dá konzumovat po celý rok, možná by se vám hodil nějaký ten balík třeba k letošní oslavě Vánoc či Nového roku a proto neváhejte a objednejte  z eshopu s dovozem až k vám domů, lze objednat i velice výhodné množstevní balíky.

                                                                         

 

Dovednosti

Zveřejněno

23.6.2020

Vložit komentář

Share This