Greenwayfood

by Petr Klíma

Sushi kroužek

,
Sushi kroužek

V úterý se děti z kroužku měly možnost naladit na japonskou vlnu. Naposledy jsem jim slíbil, že budeme dělat sushi a tak se také stalo. Byl jsem překvapen, že téměř všechny děti už sushi ochutnaly, některé je už také doma zkoušely, proto nebylo zas tak těžké vysvětlit jim, o co jde.

Připravovali jsme dva nejběžnější a také nejvíce populární druhy. V první řadě MAKI a HOSOMAKI, rýže je zamotaná do mořské řasy nori, uprostřed s jednou náplní či více. Trochu složitější, spíše pro zručné ruce, je URAMAKI, rýže z vnější strany většinou obalené praženým sezamem, řasa s náplní je uvnitř. Většinu potřebných surovin jsem nakoupil na stránkách susi.cz, kde najdete mnoho zajímavého zboží, nejen na výrobu sushi. K plnění byla k  dispozici okurka, avokádo, krabí tyčinky, tuňák, tofu, marinovaná bílá ředkev a mrkev, každý měl možnost vybrat co mu chutná.

Dětem šlo motání pěkně od ruky, nikdo neřešil preciznost ani vady na kráse, měla to být hlavně zábava a také seznámení s pokrmem z jiné kultury. Nakonec jsem dětem sushi rozkrájel, následovala ochutnávka, k dispozici byla sójová omáčka, nakládaný zázvor i wasabi. Myslím, že to ještě jednou do konce roku zopakujeme.


 

        

Vložit komentář

Dovednosti

Zveřejněno

21.2.2023

Share This